Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Odessa şehri, Ukrayna’nın Güneybatısında yer alır. Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti durumundadır. Şehrin tarihi bir yapısı vardır. Önemli bir demir yolu kavşağı ve otoban bağlantı noktası olup aynı zamanda önemli bir endüstriyel, kültürel, bilimsel ve tatil merkezidir. Şehirde en çok konuşulan dil Rusça’dır. Ukraynaca da resmi dildir ve pek çok tabela bu dildedir. Çarlık Rusya’sı zamanında önemli konumdaydı ve Sovyetlerin de merkezi seçilmişti. Neden Odessa diye soracak olursanız eğer cevabımız Ukrayna’nın incisi olacaktır.

Gezilecek Yerler

Odessa Opera ve Balo Salonu

Rönesans tarzı bir eserdir. 1665 koltuk kapasitelidir. Operanın belirli bir kıyafet kuralı vardır. Spor kıyafetlerle girmek yasaktır.

Deribasovskaya Caddesi

Odessa’nın en canlı caddesidir. Cadde boyunca birçok barlar, kafeler yer almaktadır. Özellikle yaz gecelerinde bu sokak dolar taşar.

Potemkin Merdivenleri

Potemkin Merdivenleri, Odessa şehrinin en ünlü turistik yeridir. Neden Odessa diyeceklere burayı tavsiye ederiz. Ukrayna’ya gidip de burayı görmeden dönmeyiniz. Çünkü bu merdivenler Avrupa’nın en dikkat çekici merdivenleri arasında yer almaktadır. Merdivenin tasarımı için optik illüzyondan yararlanılmıştır. Merdivene çıktığınızda öyle ki diğer merdivenleri göremezsiniz. En üst merdivenden aşağıya doğru indiğinizde ise sadece son basamağı ve caddeyi görürsünüz. Değişik bir görünümü olduğu için, eğer yolunuz bir gün Ukrayna’ya düşerse mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Duke de Richeliu Anıtı

Bu anıt Odessa’nın ilk başkanının heykelidir. Şehirde inşa edilmiş ilk anıttır.

Primorsky Bulvarı

Odessa’nın en popüler bulvarıdır. Trafiğe kapalı olan Primorsky Bulvarında at ile yürüyüşler yapılıyor. Caddeleri ışıklandırılmalı, şehrin antik bölgesi ile çok uyumlu bir hava katıyor. Eşinizle ailenizle, arkadaşlarınızla rahatlıkla yürüyüş yapabileceğiniz canlı, eğlenceli, temiz bir bölgedir.

Odessa Delphinarium Nemo

Odessa’nın su ve eğlence parkıdır. Yunus balıklarının o müthiş gösterilerini izlemek istiyorsanız eğer yolunuz Ukrayna’ya düşerse Odessa’daki Delphinarium Nemo’ya uğramalısınız. Çok temiz ve hijyenik bir bölgedir ve çalışanları güler yüzlüdür. Genel anlamda memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Lanzheron Beach

Yolunuz yaz ayında Odessa’ya düşerse mutlaka Lanzheron Beach’e uğramalısınız. Denizi, plajı ile güzel bir mekan.

City Garden

Odessa şehrinin buluşma noktasıdır. Şehrin hemen merkezinde yer alan bu park adından da anlayabileceğimiz üzere yeşilliklerle doludur. Ferah nefes alabileceğiniz nezih mekanlarda nargile keyfi yapabilirsiniz.

Odessa Gece Hayatı

Ukrayna’nın genel olarak gece hayatı çok renklidir. Odessa şehri de gece hayatı bakımından çok canlı ve eğlencelidir. Odessa’ya gittiğinizde neden Odessa dediğimizi anlayacağınız bir gece geçireceğinize eminiz. Odessa’da 24 farklı üniversiteye sahip ve genç nüfusu yoğundur. Bu yüzden Odessa geceleri hareketli ve uzundur. Güzel kızlarının yanı sıra rahat ve uygun fiyatlı ortamları gençler için iyi bir seçenek olmuştur. Otel sayısı biraz az olduğundan dolayı otelleri genel olarak pahalıdır. Gidecek olanlar uygun bir fiyata günlük ev kiralayabilirler.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.