Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Odessa, Ukrayna bağlı bir şehirdir. Aynı zamanda da teknolojik ve turistik anlamda en gelişmiş Ukrayna şehirleri arasında yer almaktadır. Karadeniz’e kıyısı olan ve doğal bir şekilde liman görünümü almış bir şehirdir. Kuş bakışı görünümü ile birlikte tamamen bir koya benzemektedir. Bu sebeple de daha çok turistik anlamda kullanılmaktadır ve plajları da turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Şehrin nüfusu yaklaşık olarak 1 milyondur. Fakat tatil sezonlarında bu nüfus 10 katına kadar çıkmaktadır ve şehir milyonlarca misafire ev sahipliği yapmaktadır.

Odessa’da birçok plaj bulunmaktadır ve bu plajların her birinin uzunluğu ortalama olarak 30 kilometredir. Plajlar ücretli ve ücretsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve tamamı halka açıktır. Plajların bakımları sürekli olarak yapılmakta ve sahil kısmının doğal güzelliğine büyük özen gösterilmektedir.

Arkadiya Plajı

Arkadiya plajı içerisinde birçok eğlence mekânı bulunmaktadır. Gece kulüplerinin çok sayıda olması ile birlikte daha çok eğlence amaçlı tercih edilmektedir. Alt yapısı diğer plajlara göre oldukça gelişmiş durumdadır. Bilinen BONO, IBIZA gibi kulüplerin tamamı bu plajda yer almaktadır. Aynı zamanda plaj boyunca normal fiyatta da oteller olduğu gibi genelde yüksek ücretli konaklama yerleri bulunmaktadır. Arkadiya plajının fiyatları diğer plajlara göre oldukça fazladır. Fakat fiyatlarına aldırış edilmeden binlerce kişi tarafından çokça tercih edilmektedir.

Bolshoy Fontan Plajı

Odessa Beach seçenekleri arasında diğer tercih edilen alternatif ise Bolshoy Fontan semtidir. Semtte toplamda 3 tane birbirinden farklı plaj bulunmaktadır. Bu plajlar, Arkadiya plajına göre daha uygun durumdadır. Misafirler ve yerliler tarafından çokça tercih edilmektedir. Plajlarda sürekli olarak gezen ve çekirdek satan, mısır satan, bira satan satıcılar bulunmaktadır. Oldukça turistik otelleri olması ile birlikte her kesimden kişinin gidebileceği plajlar arasındadır.

Lanzheron Plajı

Odessa Beach seçenekleri oldukça fazladır ve Lanzheron da bu plajlardan birisidir. Plaj, Odessa şehrinin merkezinde yer almaktadır. Oldukça bilinen Shevchenko parkı ile bitişik durumdadır. Plajın şehir merkezinde olması, ziyaretçilere birçok avantaj sunmaktadır. Kolay ulaşım seçeneği ile turistler kolaylıkla bu plaja ulaşabilmektedirler. Çevresinde çok sayıda eğlence merkezi olmak ile birlikte konaklama seçenekleri de oldukça fazladır.

Ortada Plajı

Ortada plajı da Odessa Beach seçenekleri arasında yer almaktadır. Plajın en büyük özelliği, araçla ve yaya olarak gitmek dışında ziyaretçilere teleferik imkânı da sunulmuş durumdadır. Plajın hemen yanında yürüyüş yolu vardır ve bu yoldan farklı elektrikli ulaşım araçları kiralanarak yazın tadı çıkarılabilmektedir. Plaj şehir merkezine büyük ölçüde yakındır. Genel olarak kalabalık olmamakla birlikte plajda düşük bütçeyle çok geniş harcamalar yapılabilmektedir.

Luzanovka Plajı

Plaj, Posolok Kotovskogo adı ile bilinen semte yakın konumdadır. Tamamen dinlenmek için tercih edilen bir alandır. Çocuklar için plaj boyunca çocuk parkları bulunmaktadır. Her an plajda yiyecek içecek satıcıları dolaşmaktadır. Fiyat karşılaştırılması yapıldığında Luzanovka plajı Odessa’nın en ucuz plajıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.