Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Turizm açısından ülkemizin çok fazla rağbet gösterdiği ülkelerden birisi olan Ukrayna, hem tarihi hem de modern dokusuyla oldukça beğenilen turizm merkezlerinden birisidir. Ukrayna’nın üçüncü büyük şehri olan Odessa, ülkenin turizm alanında sahip olduğu cazibede büyük bir pay sahibidir. Özellikle Türkiye-Ukrayna arasında son dönemde gerçekleşen olumlu ilişkiler ve yapılan son anlaşmalar ile vize problemi de ortadan kalkmıştır. Bu sayede Ukrayna ve Odessa, tur şirketleri ve gezi platformları arasında cazip bir varış noktası olarak ön plana çıkmıştır.

Bir Liman ve Ticaret Şehri

Odessa konumlandığı bölge itibarıyla oldukça önemli bir şehirdir. Bir ticaret ve liman şehri olan Odessa, farklı bir liman yapısı ve doğal oluşum sahili ile de diğer ticaret ve liman kentlerinden de ayrılmaktadır. Bu yapısıyla görsel olarak harika manzaraları da bünyesinde barındırmakta ve birçok fotoğraf sanatçısını kendisine çekmektedir.

Her Mevsim de Farklı Bir Odessa

Turistik olarak gezilecek bir yerin değerlendirilmesinde birçok kriter bulunmaktadır. Nüfus, deniz kenarı olup olmama, gezilecek yerler, mutfak, sosyo-kültürel durum, pahalılık gibi hususlar bir yerin tercih edilip edilmeyeceği konusunda analiz edilmesi gereken faktörlerdir. Bütün bu kriterlerin yanında hava durumu da tatil severlerin tercihini fazlasıyla etkilemektedir. Odessa hava durumu her mevsimde değişkenlik gösteren yapısıyla çok farklı tatil ve tur opsiyonlarını içeren bir seçenek oluşturmaktadır. Kış ya da deniz turizminin her ikisini de içeren doğal yapısıyla Odessa rahatlıkla tercih edilebilecek bir yerdir.

Yaz Aylarında Popüler Bir Uğrak Yeri

Ukrayna bilindiği üzere oldukça sert bir kış mevsimine sahip ülkelerden birisidir. Bu bakımdan Odessa hava durumu kış aylarında oldukça soğuk ve hatta dondurucu bir yapıya sahiptir. Hatta 2011 yılında eksi 38 dereceye varan bir sıcaklık derecesi kışın ne denli zorlayıcı olduğunun bir göstergesidir. Kış turizmini eğlenceli bulanlar için ülkemizde de kış mevsiminin yaşandığı aylarda Odessa’yı ziyaret etmek belki meşakkatli ama eğlenceli bir tatil yaşanmasına imkân verebilir.

Ayrıca kış mevsiminde soğuktan buz tutmuş Karadeniz üzerinde yürümek başka yerde pek rastlanılmayacak bir tatil deneyiminin yaşanmasını sağlayabilir. Yaz aylarında ise Odessa hava durumu genel olarak sıcaktır. Nisan ayından itibaren hava sıcaklıkları artmaktadır. Özellikle Haziran ayından itibaren yazlık kıyafetler giyilebilmekte ve denize girilebilmektedir. Tatil heyecanının yaşandığı yaz aylarında Odessa’yı ziyaret ederek deniz turizmini derinlemesine hissetmek mümkündür.

Yaz Keyfini Tarihi Mekânlarla Süslemek

Yaz aylarında sıcak bir iklime sahip Odessa’da tarihi mekânları üşümeden rahat bir şekilde hatta rehber yardımıyla ayrıntılı ziyaret etme imkânı da bulunmaktadır. Özellikle şehrin eski kısımlarında birçok tarihi mekân bulunmaktadır. Odessa opera ve bale tiyatrosu, Deribasovskaya caddesi, potemkin merdivenleri, katakomblar, Puşkin müzesi ve daha birçok tarihi mekânın yaz aylarında gezilmesi daha uygun olacaktır. Kısaca Odessa’nın genel iklim ve ekolojik durumu konusunda kış aylarının soğuk ve sert yaz aylarının ise ılıman ve sıcak geçtiğini söylemek en özet bilgi olacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.