Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Odessa her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği bir Ukrayna şehridir. Şehre gelen turistlerin kullanımı için Odessa havaalanı bulunmaktadır. Hava alanı yaz ve kışın uçuşlara sürekli açıktır. Ancak bölgede kışlar sert ve çetin geçtiği için yaz aylarında gidilmesi tavsiye olunur. Odessa için en uygun gidilme vakti yılın haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır. Bu 4 ay dışındaki aylarda kış çok soğuk geçmektedir. Kışın soğuk ve sert geçmesinden dolayı sürekli uçak seferleri iptal edilmiştir. Fırtına, kar yağışı, yıldırım ve sis dolayısı ile uçakların inişi çok zor olmaktadır. Bazı durumlarda hava alanında uçak yakıtlarının donması ile uçakların kalkışına izin verilmez. Odessa havaalanı Avrupa’nın teknolojisi en yüksek hava limanlarından biridir. Şehre çok yakın bir mesafededir. Şehir ile hava alanı arası yaklaşık 7 km olarak ölçülmüştür.

Hava alanında şehre; taksi ve toplu ulaşımla gitmek mümkündür. Yine araç kiralama ve özel araç imkânı da mevcuttur. 7 km Avrupa hava alanları için çok yakın bir mesafedir. Hava limanı hem ülke içi hem de ülke dışı uçuşlara açık bir ulaşım merkezidir. Hava şartlarının uygun olduğu her gün çok sayıda uçak ülkenin ve dünyanın çok çeşitli bölgelerine seyahat etmektedir. Odessa havaalanı ülkenin ve Avrupa’nın en eski hava limanlarından biridir. Hava alanı, 1961 yılında inşası tamamlanarak insanların hizmetine açılmıştır. O yıllarda Avrupa’nın ünlü olan birçok hava alanı inşası daha başlamamıştır. Bu durum şehrin ulaşıma verdiği önem ortaya çıkmaktadır. Hava alanı yapıldığı zaman çok yüksek bir maliyete inşa edilmiştir. 2009 yılında Odessa hava alanı 651 bin yolcu taşımıştır. Bu yolcu oranı hava alanının ne kadar yoğun bir yolcu trafiğine sahip olduğu ortaya çıkmaktadır. Hava alanı şehrin engebesiz düz bir alanında inşa edilmiştir.

Deniz seviyesinden yani yerden yüksekliği (rakım) 52 metre olarak ölçülmüştür. Bu bölgenin çok yüksek olmadığını gösterir. Ancak deniz seviyesine yakın olması hava alanın sıcak olacağı anlamına gelmemektedir. Bölgenin kuzeyde yer almasından dolayı hava alanı iklimi çok soğuktur. Bu hava alanının adresi Odessa, Odessa Oblastı, Ukrayna, 65000 şeklinde verilmektedir. İhtiyacı olan yolcuların iletişimi için verilen telefon numarası; +380 482 393 025 şeklinde ifade edilir. Hava alanı benzeri bölgelere kıyasla nispeten daha küçüktür. Uçak iniş yerleri kısıtlıdır. Zaman zaman bu nedenden seferler bekletilmektedir. Hava alanı kapılarında dedektör ile bavullar görevliler tarafından bavullar aranmaktadır.

Ortamın çok soğuk olmasından dolayı bazen hava alanı klimaları yetersiz kalmaktadır. Bölgeye gitmek isteyen kişiler tedbiri elden bırakmamalıdır. Zaten Odessa şehir bölgesi çok soğuk olduğundan yılın her dönemi hazırlık gitmek elzem bir durumdur. Hava alanı denize bölgesindeki liman iskelelerine de çok yakın konumdadır. Taksi ile kısa süreçte iskelelere ulaşılarak gerekli işleriniz halledebilirsiniz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.