Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

 

Yurt dışı tatili planlayan tatilciler planlarını çok öncelerden yapmak durumunda kalıyorlardı. Ancak son dönemde Türkiye’ye uygulanan vizeler kaldırılmaya başlamıştır. Türk turistler vize kaldırmaya başladığından beri vize istemeyen ülkeleri yoğun olarak tercih etmeye başlamışlardır.

 

Vize istenmeyen ülkelerin çok büyük avantajları vardır. Vize sırası beklemeden sadece pasaport ile gidebilirsiniz. Ayrıca vize ücreti de ödemediğinizden dolayı seyahat çok daha ucuza gelmiş olmaktadır. Ukrayna Türkiye için vize istemeyen ülkelerden biridir. Ukrayna vizeleri kalktığından beri Türk vatandaşlarının Odessa tatil planlarında hatırı sayılır bir artış yaşanmıştır. Birçok tatilci bir hafta sonunu fırsat bilerek bölgeye giderek tatil yapmaktadır. Ancak vize olsaydı bu plan aylar öncesi yapılması gerekecekti

           Odessa rehber kitapçıklarında da yazdığı üzere Ukrayna’ya Türk vatandaşlarının girişi özele ait pasaport hamilleri için 60 gün, hususi diplomatik veya hizmet pasaport sahipleri için 90 gün ile sınırlıdır. Bu sürenin üzerinde Ukrayna’da kalmak istiyorsanız mutlaka vize almanız zorunludur. Ancak birçok tatilin bu sürelerden daha kısa olduğu düşünüldüğünde süre gayet yeterli uzunluktadır. Diplomatik pasaportların uzun olmasının sebebi diplomatların bazı görüşmelerden dolayı uzun konaklamalar yapmak zorunda kalmalarındandır.

 

Hangi Firmalar İle Uçulur?

 

Şehre İstanbul üzerinden direkt uçuş yapan Türk Hava Yolları Ukraine International Airlines (UIA), ve Onur Air olmak üzere üç şirket bulunmaktadır. Gidiş dönüş yaklaşık bilet ücreti 400 TL olduğu bilinmektedir. Ücret diğer Avrupa şehirleri düşünüldüğünde Odessa’nın en uygun şehir olduğu görülmektedir. Odessa Türk rehber seçenekleri açısından da geniştir. Şehre çok yoğun biçimde Türkler gelip gittiği için Türk rehberlerde sık sık uğramaktadır.

 

Pratik Numaralar

 

Hangi ülkeye giderseniz gidin mutlaka pratik acil numaralı ezberleyin. Çünkü ne zaman acil bir durum olacağı ve bir ihtiyaç olacağı hiç belli olmamaktadır. Odessa için acil numaralar ezberlenmesi çok basittir. Bu numaralar; polis 112, itfaiye 112, ambulans 112 ve turist yardım hattı 123 olarak sayılabilir. Polis itfaiye ve ambulans için aynı numara ve aynı hat tahsis edilmiştir. Böylece bir olay için gerekli olan tüm birimlere tek telefon ile haber verilmektedir.

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply