Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

Karadeniz kıyılarına kadar uzanan en büyük limanlara sahip olan Ukrayna Odessa şehri, Ukrayna’nın en çok tercih edilen turizm şehri olarak da görülmektedir. Ayrıca Ukrayna’nın güney batısında yer alan şehir, Türklerin eskiden yapılmış bazı resmi kurum binalarına da hala ev sahipliği yapmaktadır. Liman şehri olduğundan dolayı da Ukrayna ekonomisine katkısı büyüktür. Ülke nüfusu 2010 verilerine bakıldığında 1 milyon 50 bin civarındadır. Bu nüfusun %65’ini kadınlar geri kalan %35’lik kısmını da Erkekler oluşturmaktadır.

Şehirde Türk Konsolosluğu 1923 yılında kurulmuştur. Ülkede para birimi olarak Grivna kullanılmaktadır. Kağıt paralar 1 numaradan başlayarak en büyük banknot 500’lüktür. 7 Grivna ortalama 1 Türk Lirası etmektedir. Bu nedenle Türkiye para birimi Odessa’da oldukça değerlidir.

Ukrayna Odessa ile Türkiye arasında herhangi bir saat farkı bulunmamaktadır. Odessaya gitmek için en uygun tarihler Yaz ve İlk bahar ayları olmalıdır. Kış ayları oldukça soğuk havaya sahiptir. Kış aylarında -30 derecelere kadar düşmektedir.

Odessa Türk Konsolosluğuna Lidersovsky Boulevard, No:3 Odessa adresinden ulaşabilirsiniz. Telefon numarası ise (380-48) 722 79 11 / 722 79 39 üzerinden hizmet vermektedir. Eğer ki Odessa’da herhangi bir sorun yaşıyorsanız Odessa Konsolosluk ile iletişime geçmeniz halinde yetkililer size yardımcı olacaktır.

Türkiye’den Odessa’ya gitmek için sadece pasaport almak yeterlidir. Herhangi bir Vize almanıza gerek yoktur. Hatta pasaport zorunluluğu 2017 Haziran ayına doğru kaldırılacağı konusunda da söylemler mevcuttur. Ortalama uçak bileti fiyatları gidiş dönüş 600.00 TL civarındadır.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.