Want create site? With Free visual composer you can do it easy.

 

Ukrayna’da Tatil Yapmak İstiyorum, Nasıl Yapabilirim?

 

Öncelikle yurt dışında tatil yapmak herkesin hayalidir. Çünkü farklı kültürler ve farklı yerler görmek insanın en çok yaşamak isteyeceği şeylerden birisidir. Türkiye’de bu konuda oldukça bir turizm cenneti olarak üstüne düşeni yapmaktadır. Son zamanlarda ülkemizden Ukrayna’ya tatil yapmak için giden turist sayısı bir hayli arttı. Bunun nedeni Türkiye ile Ukrayna arasındaki pasaport ve vize işlemlerinin kaldırılmasıdır. Artık Ukrayna ile Türkiye arasında yeni kimlik kartı ile seyahat edebilecek. Ülkemizde Ocak ayında hizmete sunulan yeni kimlik kartları bu konuda oldukça işimize yarayacaktır. Ukrayna’da tatil yapmak istiyorsanız, öncelikle yeni kimlik kartını nüfus müdürlüklerinden almanız gerekir. Ardından Ukrayna’ya gidebilirsiniz. İşte bu kadar basit. Ancak 60 güne kadar vizeden muafsınız. Kendinizi kaptırmayın. Size bir yer önereceğiz ve burası Odessa şehridir. Odessa tatil konusunda oldukça iyi bir seçim olacaktır.

 Odessa Tatil Merkezinde Fiyatlar Nasıldır?

 

Odessa’nın para birimi Grivna para birimidir. Yaz aylarında en uygun gidilecek tatil mekanıdır. Odessa rehber hizmeti için bu yazıları okumanız yeterli olacaktır. 100 TL yaklaşık olarak 735 Grivna etmektedir. Bu nedenle paranızı dikkatli kullanınız. Odessa Ukrayna’nın Güneybatısında kalan bir şehirdir. Moldova ile komşudur. Odessa’ya gitmek için en uygun yöntem uçak ile gitmektir. Ortalama 90-100 dakika sürmektedir. Otel fiyatlarında ise gecelik 56 TL yani 410 Grivna ile başlayan fiyatlarla hizmete sunmaktadır. Odessa’da otellerde birçok yabancı dil bilen rehber bulunmaktadır. Odessa Türk rehber Konusunda oldukça iyi bir turizm kabiliyetine sahiptir. Yemekleri oldukça ekonomiktir. Ve Ukrayna’da en çok tüketilen içecek şalgam ve votkadır. Gece hayatı için ise en iyi yer olarak bilinen Arcadia’dır.

 

 Odessa şehrinde Gezilecek Yerler Neresidir?

 

Odessa Devlet opera binası, gezilmesi gereken yerlerden birisidir. Şehrin merkezinde bulunur. Yaklaşık 1665 koltuk vardır. Dış görünümü ve iç görünümüyle oldukça dikkat çekmektedir.

 

Potemkin merdivenleri, Şehrin adeta sembolü haline gelmiş merdivenlerdir. 1837-1841 yılları arasında yapılmıştır. 192 basamaktan oluşan bu merdiven Avrupa’da oldukça dikkat çekmektedir.

 

Ve tatilinizi yaz aylarında yapacak iseniz gelmeniz gereken ve hatta tavsiye etmesek bile gideceğiniz Arcadia plajı Ukrayna’nın en ünlü plajıdır.

 

 Odessa’da Belirli Festival Tarihleri Var mı?

 

Odessa’da her sene düzenlenen Uluslararası film festivali ve müzeler gecesi bu yılda düzenlenecektir. Genellikle Temmuz ayında yapılan bu festivaller Ukrayna’nın odağı haline gelmiştir. Odessa şehrinin doğum günü olarak kutlanan tarih ise 2 Eylül’dür. Ve mutlaka gitmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 

 

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Leave a Reply